Hayal Tül Nedir?


Hayal tül, özellikle gelin başı ya da türban yapımında kullanılan özel dökümlü bir tül çeşididir. Hayal tül nedir sorusuna cevap bulabileceğiniz bu yazımızda, pek bilinmese de hayal tülün farklı kullanım alanlarını da detaylı olarak ele alıyoruz.


Hayal Tül ve Diğer Adıyla Hayalet Tül

Sık dokunmuş, polyester bir tül çeşidi olan hayal tül, farklı ebatlarda üretimi yapılan bir ürün. Kaliteli hayal tül satın almak isteyenler için hemen bir ipucu verelim. Eni 3 metre olan hayal tül dökümlü ve enine esnek olduğu için oldukça yumuşak soft ve kalitelidir. Sağlam yapısı ve kolay şekil alma özelliği sayesinde, gelinlik imalinde kullanıldığı gibi, gelin başı yapımında, duvaklarda da yoğun olarak kullanılıyor. Adının hayal tül olması uçuşan ve masalsı bir havasının varlığından kaynaklanıyor. Hayalet tül olarak da biliniyor olması da yine diğer tüllere oranla daha ince ve biraz daha mat bir görünüm ihtiva etmesinden.

Hayal Tül Kullanım Alanları

Hayal tül nedir konusuna değinirken hayal tülün kullanım alanlarından da bahsetmekte fayda var. Yalnızca gelinlikler, duvak ve son dönemde tesettürlü bayanların türbanlı gelin başı yapımında değil, süsleme amaçlı da kullanılabiliyor. Doğum, nişan, düğün ve özel gün kutlamalarında ortam düzenlemelerinde de kullanım alanı var. Ancak bu alanda daha sık kullanılan kristal tüllere oranla biraz daha pahalı olması nedeniyle daha seçici bir kullanıcı kitlesi var.

Tütü Etekler Hayal Tülden Yapılıyor

Tütü etek modası on yıllardır devam ediyor ve halen de aranan bir moda ürünü. Çocuklar ve bebekler için yapılan daha kabarık ürünlerde kristal tül ile birlikte kullanılsa da büyükler için hazırlanan tütü etekler daha çok hayal tülden hazırlanmakta.

Tül Kese Yapımı

Nikah, nişan ya da doğum hediyesi hazırlayanlar tarafından da kullanılan tülün çok farklı renk seçenekleri bulunuyor. Kişiye özel hazırlanan hediyeliklerde kaliteli malzeme tercih edenler için hayal tül ilk kalite ürünler arasında.

Hayal Tül Metre Fiyatları

Sitemizde hayal tül metre fiyatları konusunda detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Ancak yine de burada da kısaca değinmek istiyoruz. Tül ürünleri doğrudan petrole ve dolara endeksli olarak maliyet belirlendiği için dolardaki kur artışları ya da azalışları hayal tül metre fiyatlarının da sabit bir fiyatta kalmasının önünde büyük bir engel. Elbette burada kalite de önemli. Kaliteli ürünler diğer piyasa ürünlerine göre biraz daha yüksek fiyatlara satışa çıkarılıyor.

Hayal Tül Renkleri

Gelinlik ve gelin başı için beyaz hayal tül ve kırık beyaz hayal tül yoğun olarak tüketilen renkler arasında. Süsleme amacıyla  ya da kıyafet yapımında ise siyah hayal tül, pembe hayal tül ya da mavi hayal tüller tercih edilebiliyor. Firmamızdan dilerseniz istediğiniz renkte özel üretim hayal tül de sipariş verebilirsiniz.


0 Yorumlar:

Yorum Gönder

  1. Benzer Ürünler

Paylaşın