Tütü Etek Yapımı Malzemeleri


Tütü etek yapımı için kullanılan malzemeler hem ekonomik hem de kolayca bulunabilen ürünler. Yaş ve bedenle orantılı olarak değişen miktarlarda kullanılacak olan kristal tüller kabarık ve hoş görünüme sahip bir tütü etek yapmanızı sağlayacaktır.

 Tütü Etek Yapımında Hangi Tül Kullanılmalı?

Tütü eteği çocuklar için yapmayı düşünüyorsanız bunun için en iyi seçim kristal tül olmalı. Grek tül ya da hayal tülden de elbette bağlamalı tütü etek yapılabilir, ancak daha ışıltılı göz alıcı bir model için tavsiyemiz kristal tülden yana.

Tütü Etek İçin Ne Kadar Tül Gerekir?

Ölçüyü şöyle belirlemekte fayda var. Tütü etek tülleri, kristal tüller eni tam olarak 3 metre uzunluğunda. Bunu dikkate aldığımızda 1 yaşındaki kız bebek için hazırlanacak olan tütü eteğin bel ölçüsü 51-52cm olacaktır. Bunun için yaklaşık olarak 9 metrekarelik tül normal bağlanarak hazırlanan bir tül için yeterli. Yani 9 metrekare tül için almanız gereken kristal tül miktarı 3 metre.

Daha Kabarık Tütü Etekler İçin Daha Çok Tül 

Daha puf bir tütü için gerekli olan tül de elbette daha fazla olacaktır. Tülleri bağlarken tek kat yerine iki kat kullandığımızı düşünürsek ya da daha sık bir bağlama hazırlarsak bu rakam iki katına yani 6 metre uzunluğa kadar çıkabilir.

Kristal Tül ve Petek Tül Farkı 

Kristal tül ve petek tülün en bariz farkı aralarındaki dokuma özelliği ve kullanılan malzemedir. Kristal tül petek tüle oranla daha parlak ışıltılı ve yumuşak soft bir yapıya sahip ve eni 3 metre uzunluğunda. Petek tüller (Grek Tül) ise çok daha sert eni 2 metre ve yapısı gereği daha mat bir görünümü var. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi tütü etek yapımı için kullanılacak olan malzemelerde sizlere tavsiyemiz kristal tülden yana. Çünkü çok daha ışıltılı ve oldukça zarif yumuşak bir tütü elde edebilirsiniz.

0 Yorumlar:

Yorum Gönder

  1. Benzer Ürünler

Paylaşın