Kristal Tül Nedir?


Süsleme işlerinden kıyafetlere kadar çok geniş bir kullanım alanı sunan kristal tül, bu kadar popüler olmasını ışıltılı ve esnek bir yapıya sahip olmasına borçlu. Bu yazımızda kristal tül nedir, kristal tül nerelerde kullanılır, sorularını cevaplamaya çalıştık.

Kristal Tül Nedir?

Enine esneme özelliğine sahip kristal tüller çeşitli ebatlarda üretimi yapılıyor. Ülkemizde üretilen kaliteli kristal tüller 3 metre eninde ve özel teknik petek örme yapısına sahip, ışıltılı bir tül olarak üretiliyor. Işıltılı ve esnek yapısı nedeniyle gelinlik duvak tülü olarak da bilinmekte. Ancak bu kadar popüler olmasına çok iyi bir neden de oldukça uygun fiyatlarda satılıyor oluşu var.

Tütü Etek Yapımında Kullanılıyor

Küçük çocukların ve kendini prenses gibi hissetmek isteyen büyükler için hazırlanan tütü eteklerde çoğunlukla kristal tül kullanılıyor. Bağlamalı ya da dikilerek hazırlanan tütü eteklerin daha ışıltılı ve gösterişli olmasını sağlıyor. 

En Gösterişli Süsleme Malzemesi

Süslemelerde kullanılan en gösterişli tüller parlak yapısı ve kolay şekil alma özelliği ile yine kristal tüller. Kapı süslemelerinden, nikah şekeri süslemelerine, balon süslemelerden tül kese yapımına kadar çok geniş bir alanda kendine kullanım alanı bulabiliyor. Son derece esnek ve oldukça sağlam olmalarının da süsleme malzemesi olarak kullanılmasında büyük etkisi var.
Kutlamalarda kullanılan masa eteği, masa süslemeleri için de kullanılan en önemli ürün kristal tüller. Yalnızca süsleme malzemesi değil, kabarık tül ihtiyacı olan hemen her yerde kristal tüller kullanılıyor. 



0 Yorumlar:

Yorum Gönder

  1. Benzer Ürünler

Paylaşın